fbpx

DIETA 3 POSIŁKI BEZ GLUTENU I BEZ LAKTOZY

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI - DIETA 3 POSIŁKI BEZ GLUTENU I BEZ LAKTOZY

DIETA 3 POSIŁKI BEZ GLUTENU I BEZ LAKTOZY

Dieta BEZ GLUTENU I BEZ LAKTOZY to kompleksowe podejście do problemów z przewodem pokarmowym. Eliminacja glutenu i laktozy może pomóc w przywróceniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jej głównym zadaniem jest łagodzenie przykrych objawów, które mogą towarzyszyć osobom z nieceliakalną nadwrażliwością na gluten, alergią na gluten lub celiakią*. Gluten jest mieszaniną białek – gluteniny i gliadyny – pochodzącą ze zbóż glutenowych, czyli pszenicy, żyta, orkiszu, jęczmienia, kamutu, pszenżyta i owsa**. Dieta opiera się wobec tego na eliminacji tych zbóż poprzez zastąpienie ich zbożami naturalnie bezglutenowymi (ryż, kukurydza, gryka, proso, amarantus, quinoa). Pozytywne działanie tej diety wzmocni eliminacja laktozy – dwucukru, naturalnie pochodzi z mleka ssaków, znajdującego się również w jego przetworach, takich jak jogurt, czy ser biały. Przykre dolegliwości, które powoduje obecność tego cukru w jelicie osób szczególnie wrażliwych to m.in. bóle i wzdęcia brzucha. Dlaczego tak się dzieje? Powodem może być brak lub mała ilość enzymu, który ma za zadanie „rozkładanie” laktozy do cukrów prostych*. Jednak eliminacja produktów mlecznych to jednocześnie rezygnacja z cennych witamin i składników mineralnych jak wapń czy wit. D3. Nie sztuką jest więc wykluczenie mleka czy rezygnacja z ze zbóż glutenowych niedająca nic w zamian, dlatego dieta BEZ LAKTOZY I BEZ GLUTENU została stworzona w taki sposób, aby przy całkowitej eliminacji cukru mlecznego i glutenu pokryć zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze. I to wszystko zamknięte w trzech posiłkach. Uzupełnij menu tak, jak lubisz i tak jak tego potrzebujesz 🙂 Taka dawka dobrego nie może nie działać!

*Dieta BEZ GLUTENU I BEZ LAKTOZY nie jest dietą leczniczą, przed zastosowaniem w zdiagnozowanej celiakii/ nadwrażliwości pokarmowej/ alergii/ nietolerancji laktozy zaleca się konsultację z lekarzem/ dietetykiem.
**Owies jest zbożem glutenowym, niemniej jednak aktualnie, dostępny jest również owies pozbawiony glutenu, oznaczony jako ‘bezglutenowy’ znakiem przekreślonego kłosa.

Zostań z nami na dłużej
i zyskuj dodatkowe korzyści!
Zapisz się do naszego Newslettera
4LINE-CATERING.PL | © Copyright 2024 sp. z o.o. – All rights reserved