fbpx

DIETA BEZ NABIAŁU

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI - DIETA BEZ NABIAŁU

DIETA BEZ NABIAŁU

Dieta BEZ NABIAŁU zachwyci wszystkich, zarówno tych którzy chcą ją stosować, jak i tych, którzy muszą to robić. Dieta eliminująca mleko i jego przetwory (m.in. masło, jogurt i inne napoje fermentowane, sery) oraz jaja stosowana jest ze względów etycznych i/lub ze względów zdrowotnych tj. w przypadku alergii na białka mleka krowiego i/lub białka jaj. Co więcej, w diecie tej nie znajdują zastosowania mleko i przetwory z mleka innych ssaków, np. kóz czy owiec ze względu na podobieństwo w budowie białek.

Pomimo eliminacji tak dużej grupy produktów, codzienne menu zostało idealnie zbilansowane pod względem wszystkich niezbędnych makro- i mikroskładników. Szczególną uwagą został obdarzony wapń, który w organizmie pełni szereg ważnych funkcji, m.in.: ma swój udział w budowie kości i zębów, wchodzi w skład wielu hormonów oraz zapewnia prawidłową pracę serca. Dieta BEZ NABIAŁU obfituje zatem w mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych, orzechy, oleje roślinne, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz owoce. Zdrowe nie musi być monotonne ani nudne. Sprawdź sam/a! 🙂

*Dieta BEZ NABIAŁU nie jest dietą leczniczą, przed zastosowaniem w zdiagnozowanej nietolerancji laktozy zaleca się konsultację z lekarzem/ dietetykiem.

Zostań z nami na dłużej
i zyskuj dodatkowe korzyści!
Zapisz się do naszego Newslettera
4LINE-CATERING.PL | © Copyright 2022 sp. z o.o. – All rights reserved