fbpx

DIETA NISKOTŁUSZCZOWA

STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI - DIETA NISKOTŁUSZCZOWA

DIETA NISKOTŁUSZCZOWA

Dieta NISKOTŁUSZCZOWA* to odpowiedź na wiele problemów zdrowotnych. Najczęściej stosowana w chorobach zapalnych wątroby, woreczka żółciowego i trzustki. Zapewnia ochronę i wspomaga pracę wyżej wymienionych narządów. Powstała na bazie diety lekkostrawnej, dzięki czemu jeszcze lepiej spełnia swoje funkcje, zachowując pełnię wartości odżywczych. Cechą charakterystyczną tej diety jest obniżona zawartość tłuszczu z ok. 30 do ok. 20% całodziennej wartości energetycznej ze szczególnym uwzględnieniem nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu.nasza dieta niskotłuszczowa

Źródłem tego makroskładnika są głównie oleje roślinne obfitujące w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3. Drugim komponentem diety jest białko, którego podwyższoną ilość, zapewni obecność chudych mięs i ryb, jaj oraz produktów nabiałowych. Uzupełnieniem diety są oczywiście węglowodany w postaci delikatnych warzyw i owoców oraz oczyszczonych produktów zbożowych. Wykluczeniu podlegają przede wszystkim nasiona roślin strączkowych, warzywa kapustne i cebulowate, pełnoziarniste produkty zbożowe i orzechy. Smaczne i lekkie menu zapewni energię do codziennych wyzwań!

 

*Dieta NISKOTŁUSZCZOWA nie jest dietą leczniczą, przed zastosowaniem w zdiagnozowanej chorobie, zaleca się konsultację z lekarzem i/lub dietetykiem.

 

Dlaczego nasza dieta niskotłuszczowa jest wyjątkowa?

  1. Zdrowe źródła tłuszczów: Nasze dania opierają się na zdrowych tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek, orzechy, i tłuste ryby, dostarczając cennych kwasów tłuszczowych omega-3 bez zbędnego obciążenia tłuszczem nasyconym.
  2. Świeże warzywa i owoce: Nasze menu jest bogate w warzywa i owoce, dostarczając organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i błonnika.
  3. Chude źródła białka: Oferujemy różnorodne dania z chudych źródeł białka, takie jak kurczak, ryby, jaja, strączkowe i tofu, które pomagają w utrzymaniu mięśniowej masy ciała.
  4. Bez przetworzonej żywności: Nasze potrawy są wolne od zbędnych dodatków, sztucznych substancji czy nadmiaru soli i cukrów, co sprawia, że są nie tylko smaczne, ale także zdrowe.
  5. Dostosowane do Twoich potrzeb: Rozumiemy, że każdy ma unikalne cele zdrowotne i preferencje smakowe. Dlatego oferujemy różnorodne opcje dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.
  6. Pracujemy na najlepszym sprzęcie gastronomicznym: W naszej kuchni wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt gastronomiczny co pozwala nam utrzymać najwyższe standardy jakości naszych dań. Dzięki temu możemy zapewnić nie tylko smaczne, ale także bezpieczne i higienicznie przygotowane posiłki.

Oferujemy catering niskotłuszczowy dla różnych wydarzeń, od spotkań biznesowych po prywatne uroczystości. Nasz zespół doświadczonych kucharzy gwarantuje, że każdy posiłek będzie nie tylko smaczny, ale także spełni oczekiwania żywieniowe.

Dołącz do naszej społeczności ludzi dbających o zdrowy tryb życia i ciesz się smakiem, który nie tylko koi kubki smakowe, ale także wspiera Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Skontaktuj się z nami, a my dostarczymy Ci niezapomniane doświadczenie kulinarne, które sprawi, że zatroszczysz się o swoje ciało w każdym kęsie!

Zostań z nami na dłużej
i zyskuj dodatkowe korzyści!
Zapisz się do naszego Newslettera
4LINE-CATERING.PL | © Copyright 2024 sp. z o.o. – All rights reserved